RFE Plus

olejový programovatelný digitální radiátor

Vysoce kvalitní elektrické radiátory plněné speciální ekologickou olejovou kapalinou EcoFluid. Radiátory mají výjimečné akumulační vlastnosti s dlouhým udržováním tepla s nízkou spotřebou elektrické energie. Přinášejí jednoduché, úsporné a také estetické řešení, které určitě splní Vaše očekávání.

 

Olejové radiátory Gabarrón jsou absolutně bezúdržbové. Olej je jejich součástí od samotné výroby a nikdy nevyžaduje doplnění, údržbu ani výměnu. Ovládání probíhá digitálně přes displej nastavením požadované teploty, kterou si radiátor bude v dané místnosti přesně udržovat. V regulaci je možné nastavení týdenního programu, který umožňuje automatické nastavení různých teplot pro každou hodinu a každý den v týdnu.

Výroba elektrických radiátorů Gabarrón RXE Plus je výrazně zaměřena na dosažení co nejvyšší energetické úspory, přičemž se ale nezapomnělo ani na tichý komfortní provoz a pěkný vzhled.

Plně automatizované elektrostatické práškové lakování zaručuje perfektní povrchovou úpravu proti stárnutí a korozi.

Jak je možné, že úspora energie může dosáhnout až 30%?

Ekologická olejová kapalina EcoFluid má mimořádně nízkou minerální viskozitu a vynikající vlastnosti pro dlouhou akumulaci tepla. Tím je výrazně zvyšován kalorický výkon vytápění.

Technologie ETCO (Electronic Triac Control Optimizer) přináší inovační řešení pro optimalizaci odběru elektrické energie během topení. ETCO spolupracuje se zabudovaným termostatem a usměrňuje odběr elektřiny přes výpočet potřebního příkonu na udržování nastavené teploty.

Vynikající akumulační vlastnosti také výrazně přispívají k šetrnému provozu radiátorů Gabarrón. Příklad: když z elektrické sítě odpojíme běžný plechový elektrický konvektor, tak vychladne za 3 minuty. Pokud uděláme totéž s radiátorem Gabarrón, tak vychladnutí přichází až po 20-30 minutách. Tím pádem se prodlužují provozní úseky, během kterých si radiátory drží teplotu bez odběru elektrické energie.

Vysoce kvalitní hliníková konstrukce umožňuje přirozené proudění teplého vzduchu a poskytuje dokonalé rozložení tepla v místnosti. Radiátory Gabarrón využívají 100% spotřebované energie a takto nedochází k nevyužitému čerpání elektriky. Přenos tepla probíhá přes velkoplošný hliníkový povrch (přední kryt) s maximálním kalorickým výkonem.

Spolehlivost je důležitá! Představte si, že na chatě si nastavíte topná zařízení na temperování (udržování teploty např. Na 5 ° C). Na chatu se vrátíte o měsíc a zjistíte, že ji vytápíte zbytečně na 22 ° C, a to jen kvůli tomu, že vypadl na hodinu elektrický proud a topné zařízení se vynulovali do výrobních nastavení. Toto se při radiátorech Gabarrón RFE Plus nemůže stát. Jsou totiž vybaveny zabezpečovacím systémem, který je schopen udržovat nastavené hodnoty v paměti až rok.

V radiátorech RFE Plus nechybí ani detektor otevřených oken. Pokud je aktivována funkce detekce otevřených oken, radiátor se v případě náhlého poklesu teploty v místnosti automaticky vypne. Pokud radiátor zjistí pokles teploty o 2,4 ° C během 4 minut, vypne se. Po 30 minutách se radiátor vrátí do předchozího režimu provozu.

Více informací naleznete v Katalogu.

Montáž radiátorů je velmi jednoduchá a probíhá uchycením na nástěnné konzoly (obsah balení). Z hlediska elektrického připojení jsou radiátory vybaveny kabelem s délkou 1m ukončené vidlicí. Kabel se nachází na pravé straně radiátoru (pokud stojíme oproti), čili na té straně, kde je ovládací panel.

CHARAKTERISTIKA

 • ErP ready (více informací v sekci CERTIFIKÁTY)
 • zabudovaný termostat sledující teplotu v místnosti (odchylka +/- 0,1 ° C)
 • možnost denního / týdenního programu
 • volba režimu: Denní, Noční, proti zamrznutí – temperování
 • digitální displej, který zobrazuje čas, pokojovou teplotu, požadovanou teplotu a systémová hlášení
 • funkce detekce otevřených oken
 • bezpečnostní spínač
 • hliníkový povrch s epoxidovým nátěrem (dvousložková barva z epoxidové pryskyřice pro trvalé a vodotěsné nátěry)
 • zámek klávesnice

VÝHODY

 • ekologická olejová kapalina pro zvýšení tepelné setrvačnosti
 • rychlejší dosažení požadované teploty v místnosti
 • řízené a optimalizované předávání tepla
 • přední kryt předává více tepla než zadní, což snižuje tepelné ztráty
 • šetrnost k životnímu prostředí
 • až o 30% větší účinnost – ve srovnání s konvenčním vytápěním