INGENIUM

olejový programovatelný digitální radiátor, WiFi ovládání

Řízení topného systému přes WiFi. Maximální komfort a úspora ve spotřebě el. energie, přizpůsobením vytápění Vašim potřebám.

Plněné jsou ekologickou olejovou kapalinou EcoFluid s nízkou viskozitou a s vynikajícími vlastnostmi pro dlouhé udržování tepla.

 

Olejové radiátory Gabarrón jsou absolutně bezúdržbové. Olej je jejich součástí od samotné výroby a nikdy nevyžaduje doplnění, údržbu ani výměnu. V nabídce jsou v různých výkonech od 500 do 2000 W.

G Control Systém umožňuje spotřebiteli řízení a regulaci topného systému odkudkoliv a kdykoliv přes WIFI. Spotřebitel takto získává plný přístup k řízení radiátorů pomocí internetového připojení prostřednictvím PC zařízení či smartphonů a tabletů Android a iOS. Díky volně přístupné aplikaci je možné nejen z dálky ovládat různá teplotní nastavení, ale také získávat informace o spotřebě všech radiátorů v topném systému.

  • Pro možnost ovládání radiátorů INGENIUM přes Wifi je nezbytné doobjednat internetovou bránu G CONTROL HUB.
  • Pro získávání informací o spotřebě jednotlivých radiátorů INGENIUM je třeba doobjednat kromě internetové brány G CONTROL HUB i elektroměr G CONTROL PM.

Více informací o WiFi ovládání, i podrobný popis funkcí radiátorů INGENIUM najdete v Katalogu.

Výroba elektrických radiátorů Gabarrón Ingenium je výrazně zaměřena na dosažení co nejvyšší energetické úspory, přičemž se ale nezapomnělo ani na tichý komfortní provoz a pěkný vzhled. Radiátory Ingenium jsou vyrobeny z komponentů nejvyšší kvality, mají zabudovaný velmi přesný prostorový termostat a mají mimořádně elegantní štíhlé linie.

Plně automatizované elektrostatické práškové lakování zaručuje perfektní povrchovou úpravu proti stárnutí a korozi.

Jak je možné, že úspora energie může dosáhnout až 30%?

Ekologická olejová kapalina EcoFluid má mimořádně nízkou minerální viskozitu a vynikající vlastnosti pro dlouhou akumulaci tepla. Tím je výrazně zvyšován kalorický výkon vytápění.

Technologie ETCO (Electronic Triac Control Optimizer) přináší inovační řešení pro optimalizaci odběru elektrické energie během topení. ETCO spolupracuje se zabudovaným termostatem a usměrňuje odběr elektřiny přes výpočet potřebního příkonu na udržování nastavené teploty.

Vynikající akumulační vlastnosti také výrazně přispívají k šetrnému provozu radiátorů Gabarrón. Příklad: když z elektrické sítě odpojíme běžný plechový elektrický konvektor, tak vychladne za 3 minuty. Pokud uděláme totéž s radiátorem Gabarrón, tak vychladnutí přichází až po 20-30 minutách. Tím pádem se prodlužují provozní úseky, během kterých si radiátory drží teplotu bez odběru elektrické energie.

Vysoce kvalitní hliníková konstrukce umožňuje přirozené proudění teplého vzduchu a poskytuje dokonalé rozložení tepla v místnosti. Radiátory Gabarrón využívají 100% spotřebované energie a takto nedochází k nevyužitému čerpání elektriky. Přenos tepla probíhá přes velkoplošný hliníkový povrch (přední kryt) s maximálním kalorickým výkonem.

Spolehlivost je důležitá! Představte si, že na chatě si nastavíte topná zařízení na temperování (udržování teploty např. Na 5 ° C). Na chatu se vrátíte o měsíc a zjistíte, že ji vytápíte zbytečně na 22 ° C, a to jen kvůli tomu, že vypadl na hodinu elektrický proud a topné zařízení se vynulovali do výrobních nastavení. Toto se při radiátorech Gabarrón Ingenium nemůže stát. Jsou totiž vybaveny zabezpečovacím systémem, který je schopen udržovat nastavené hodnoty v paměti až rok.

V radiátorech Ingenium nechybí ani detektor otevřených oken. Pokud je aktivována funkce detekce otevřených oken, radiátor se v případě náhlého poklesu teploty v místnosti automaticky vypne. Pokud radiátor zjistí pokles teploty o 2,4 ° C během 4 minut, vypne se. Po 30 minutách se radiátor vrátí do předchozího režimu provozu.

Radiátory Ingenium jsou ErP ready – více informací v sekci CERTIFIKÁTY.

Montáž radiátorů je velmi jednoduchá a probíhá uchycením na nástěnné konzoly (obsah balení). Z hlediska elektrického připojení jsou radiátory vybaveny kabelem s délkou 1m ukončené vidlicí. Kabel se nachází na pravé straně radiátoru (pokud stojíme oproti), čili na té straně, kde je ovládací panel.

PC verze aplikace Elnur WiFi Control:

ELNUR WiFi Control – Android:

ELNUR WiFi Control – Apple: