ADL

Dynamická akumulační kamna

Dynamická akumulační kamna (s ventilátorem) teplo předávají konvekcí pomocí tichého ventilátoru, který umožňuje cirkulaci vzduchu uvnitř zařízení, po zahřátí vzduchu ho vypouští do místnosti přes mřížky umístěné na spodní části zařízení.

Tato řízená konvekce vzduchu umožňuje pro uživatele určit teplotu v místnosti a čas předávání tepla.

 

Akumulační kamna jsou ideálním a efektivním řešením vytápění za ekonomickou cenu. Jsou ideální pro chladnější klimatické oblasti, kde se netopí jen pár hodin denně.

Akumulační kamna pracují dokud Vy spíte. Tepelnou energii akumulují během zvýhodněné noční tarify elektrické energie před postupným uvolňováním do místnosti. Dynamická akumulační kamna Gabarrón ADL předávají teplo konvekcí pomocí ventilátoru, který umožňuje cirkulaci vzduchu uvnitř zařízení. Po zahřátí vzduchu je teplo předáváno do místnosti přes mřížky na spodní části zařízení.

Hlavní výhodou dynamického akumulačního systému je možnost řízení předávání tepla na základě požadavku uživatele pomocí manuálního nebo programovatelného termostatu.

ÚSPORNÝ PROVOZ

Dynamická akumulační kamna nemusí využívat celou dobu nabíjení, neboť většinou nepředávají celé množství v noci naakumulovaného tepla. Akumulační kamna budou vytápět v čase, který si zákazník nastaví. V případě použití dynamických akumulačních kamen s programovatelným termostatem, úspory v provozních nákladech mohou dosáhnout až 25%.

Dynamické kamna Gabarrón ADL je třeba doplnit externím prostorovým termostatem, který má za úkol řídit vypínání a zapínání ventilátoru, který takto zajišťuje dosažení a udržování teploty, kterou si uživatel nastaví na termostatu.

Díky vysoce kvalitním izolačním materiálem (Microtherm – používá se v letadlech) a kvalitním keramickým blokem (vysoká hustota) dokáží teplo udržet a postupně uvolňovat podle potřeby nadmíru dlouhou dobu. Proto jsou akumulační kamna Gabarrón zařazovány mezi nejlepší na trhu.

V akumulačních kamnech Gabarrón ADL se používají až 3 různé tepelné izolace:

 1. MICROTHERM® – jeden z nejúčinnějších izolačních materiálů na trhu. Vzhledem ke své nízké vodivost a vysokou tepelnou odolnost, je mimořádně účinným i při vysokých teplotách. Zabraňuje tepelným ztrátám a udržuje nízkou vnější povrchovou teplotu zařízení.
 2. VERMIKULIT – je lehký a přesto velmi účinný izolační materiál s ohnivzdorného vlastnostmi.
 3. KERAMICKÉ VLÁKNO – má vynikající odolnost vůči vysokým teplotám a teplotním cyklům. Neobsahuje žádné organické pojivo, což umožňuje vyloučení nepříjemných pachů během nabíjecích cyklů.

Akumulační bloky v kamnech Gabarrón tvoří materiál MAGNETIT, který má nejvyšší hustotu a kapacitu pro akumulaci tepla. Zabraňuje praskání bloků při vysokých teplotách a zajišťuje větší koncentraci tepla.

INSTALACE

Návrh jejich výkonu je třeba výrazně předimenzovat, protože zařízení musí za 8 až 10 hodin (doba trvání nízkého tarifu) naakumulovat tolik tepelné energie, kolik stačí na vytápění po dobu 24 hodin.

Montáž akumulačních kamen Gabarrón ADL je velmi jednoduchá. Montují se na zem a kromě toho se z bezpečnostního hlediska upevňují ke stěně (nehrozí převrácení). Součástí není elektrický napájecí vodič. Všechny typy lze napojit buď na jednu fázi (230-240V) nebo na tři fáze (3x400V + N). Pro funkčnost systému je třeba mít dvoutarifové zásuvky, které umožní zařízením čerpání elektrické energie pouze během nízkého tarifu. Kamna se napojují na dvoutarifní blokovanou zásuvku a ventilátor zvlášť na zásuvku se stálým proudem.

Zařízení a keramické bloky jsou dodávány zvlášť ve více balících (takto není problém s velkou váhou).

CHARAKTERISTIKA

 • navrhované pro používání nízkého tarifu elektrické energie
 • účinné řešení pro získávání konstantního tepla během celého dne
 • tichý ventilátor s nízkými otáčkami
 • směšování horkého a čerstvého vzduchu pro homogenizaci vypouštěného vzduchu
 • přesné řízení předávání tepla
 • akumulační termostat
 • bezpečnostní termostat s manuálním resetem
 • prvotřídní izolace
 • krytí IP20
 • jednofázové nebo třífázové zapojení
 • izolace Microtherm G, 25mm
 • kompatibilní s prostorovými termostaty